Çalışma Saatleri: Pazartesi - Pazar: 09:00 - 18:00

Programlar

ONLİNE DİYET

Online diyet, yoğun iş temposu yüzünden kliniğe gelebilmek için vakti olmayan ya da başka şehirlerde ikamet eden danışanlarımız için hazırlanmış olan beslenme programıdır. Online diyet de yüz yüze görüşme kadar etkili, kilo verme ya da kilo alma hizmeti sunan başarılı bir yöntemdir. Bu yöntemle çevrimiçi olarak takip edilerek, haftalık randevu stresine girmeden mekandan bağımsız beslenme planınıza ve diyetisyeninize ulaşabileceksiniz. Böylelikle, motivasyon desteğiniz haftalık değil, iletişimde kaldığınız sürece hep yüksek olacaktır.

Online diyet programında danışanları daha iyi tanımak için; en geç son 1 ay içerisinde yaptırmış oldukları kan tahlili sonuçlarını ve 2 günlük besin tüketim kayıtlarını istemekteyim. Bunların incelemesini yaptıktan sonra programları hazırlamaya başlıyorum. Sizde başarılı online diyet danışanlarımın arasına katılmak isterseniz, yapmanız gereken ilk şey benimle iletişime geçmektir. Unutmayın diyet kişiye özeldir. Diyet yaparken; özlediğiniz, sıkıldığınız veya değiştirmek istediğiniz her şeyi iletebilirsiniz. Beslenmenize, sizin yaşam şeklinize göre yön vererek hem sıkılmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza hem de kalıcı kilo vermenize yardımcı olurum :) 

 


İletişime Geç

KİLO ALMA DİYETİ

Kilo vermek isteyen danışanlarımız kadar kilo almak isteyen danışanlarımızda olmaktadır. Beden kitle indeksi 18,5 un altında olan kişiler çok zayıf grubuna girmektedir. Bu kişilerde yüksek kalorili dengeli bir diyetle kilo alımını sağlayabilmekteyiz. Fakat bu süreç kilo kaybetmek kadar kolay değil. Kilo kaybetmede ayda 4-5kg hedef bırakırken kilo alma programlarında ayda 2kg artış için çok büyük başarı diyoruz. O yüzden kilo alma programlarında kişi çok sabırlı olmalı, çünkü diyet sürecimiz uzun sürmektedir :)


İletişime Geç

GEBELİK DÖNEMİ DİYETİ

Gebelik dönemi anne adaylarının çok hassas oldukları bir dönem ve sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatabilmek için kadınlar genel anlamda hem fiziksel hem de ruhsal sağlıklarına çok dikkat etmek zorundalar. Lakin bu süreçte belki de en zor şeylerden bir tanesi kilo kontrolü gerçekleştirmek. Zira bir yandan bebeğin ihtiyaçları sebebiyle hissedilen yoğun yeme hissi ortaya çıkarken, bir yandan da aşırı kilo alma riskinin getirdiği tedbirler, anne adaylarının sıkıntılar yaşamasına sebep oluyorlar.

Gebelik döneminde bazı anne adaylarında çok yoğun bir yeme tutkusu görülebilir ve bunun yanında bir de çok düşük fiziksel aktivite varsa, maalesef fazla kilolar kaçınılmaz hale gelirler. Pek çok araştırma, aşırı kilolu olan anne adaylarının bebeklerinin bakım ünitesine daha fazla ihtiyaç duyduklarını gösteriyor. Dolayısıyla bu kilolar sadece anne adayının hayat kalitesini düşürerek ona risk oluşturmuyor, aynı zamanda bebeğin de hayatını riske sokuyor yahut onda kalıcı zararlar bırakabiliyor. Bu sebeple gebelik sürecinde çok dikkatli olunmalı, diyetisyen desteği alınmalıdır.


İletişime Geç

HASTALIKLARDA DİYET

Doktorunuzun teşhis koyduğu, kalp-damar hastalıkları, kanser, kolesterol yüksekliği, trigliserit yüksekliği, diyabet, insülin direnci, polikistikover sendromu, böbrek hastalıkları, gut, karaciğer yağlanması gibi bir rahatsızlığınız varsa kontrol altında olmak, yaşam kalitenizi yükseltmek ve kan değerlerinizi normal aralıklarda tutmak istiyorsanız diyetisyen desteği almalısınız. Özellikle fazla kilodan kaynaklı kan yağ oranlarında yükselme ve diyabete yatkınlık beslenme alışkanlıkları düzeltildiğinde önlenebilir hastalıklar olabilmektedir. 


İletişime Geç

ÇOCUKLUK VE ERGENLİK DÖNEMİ DİYETİ

Biz yetişkinler gibi bazen çocuklar da fazla kilolarıyla mücadele etmek zorunda kalabiliyor. Aslında obezite ile mücadele çocukluk döneminde başlamalı çünkü ergenlik dönemini fazla kilolu olarak tamamlayan çocukların yetişkinlik döneminde obez olma ihtimali çok daha fazla. Aileler çocuklarının kiloyla mücadele döneminde popüler yöntemlere başvursa da bizim için iyi olan programlar onlara uygun olmayabiliyor. Çocukların beslenmeleri onlara özel, gereksinimlerini tam olarak karşılayacak şekilde programlanmalı. Bunun içinde diyetisyen kontrolünde yemek planları oluşturulmalıdır.


İletişime Geç

İletişim

Süvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No 7B/2 Fitcal Diyet Merkezi Etimesgut/Ankara

dytaysedavdav@gmail.com

0543 506 0690

0544 713 68 50

Sosyal Medya

© Diyetisyen Ayse Davdav. All Rights Reserved.

Designed by Twins Software